3 nagrody zdobyte na World Media Festival 2017 w Hamburgu

Film Dziennik Obserwatora (ang. Diary of a Beholder) w reżyserii Jarosława Migonia został nagrodzony Złotym Globem na World Media Festival 2017 w Hamburgu. Film, którego grafiQa wraz z Krakovia Producciones (Chile) jest koproducentem, zdobył 3 statuetki.

Jako zwycięzca w kategorii DOKUMENT: SZTUKA, DZIENNIK OBSERWATORA (ang. tyt. DIARY OF A BEHOLDER) automatycznie nominowany został do nagrod specjalnych min: intermedia-globe-Grand Prix i intermedia-globe-Grand Award. Laureaci nagród specjalnych zostali ogłoszeni wieczorem podczas uroczystej ceremonii, która odbyła się 10 maja w Delphi Showpalast w Hamburgu. Filmowi "Diary of a Beholder" przyznano  intermedia-globe-Grand Award oraz nagrodę za najlepszą pracę kamery "Magic eye". Nagrody odebrał producent, reżyser i scenarzysta filmu - Jarosław Migoń oraz koproducent Francisco Bassignana Ravinet.

DZIENNIK OBSERWATORA - to 60 minutowy film zrealizowany przez Jarosława Migonia. Przedstawia dwanaście dni z życia malarza i grafika Jacka Sroki i historie 10 wybranych obrazów namalowanych przez artystę. Opowieść filmowa opiera się o dziennik, czy raczej anty-dziennik artysty napisany w 1996 roku, materiały i rozmowy zarejestrowane w ciągu ostatnich lat współpracy z Jackiem Sroką oraz archiwalia min. z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Zawiera także sceny fabularyzowane zrealizowane w listopadzie i grudniu 2016. Na uwagę zasługuje ścieżka dźwiękowa (postprodukowana w MAQ RECORDS STUDIO) przepełniona muzyką skomponowaną i zagraną przez Marcina Gałażyna (MGM) z zespołu Motion Trio. Sam zespół w pełnym składzie: Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn oraz nawiązania do projektu SROKA IN MOTION także można zobaczyć i usłyszeć w filmie. 

Więcej informacji o filmie znajdziecie na stronie dziennikobserwatora.com.
 
 
 • gatunek: dokument
 • obsada: Jacek Sroka, Marzena Sroka, Zuzanna Kamykowska, Melania Sroka, Figa Sroka, Motion Trio i inni
 • scenariusz i reżyseria: Jarosław Migoń
 • muzyka: Marcin Gałażyn
 • zdjęcia: Piotr Trela
 • światło: Tomasz Stańco
 • dźwięk: Mirosław Gibas
 • producenci wykonawczy: Elżbieta Migoń, Francisco Basignana Ravinet
 • producent: Jarosław Migoń
 • produkcja: Jarosław Migoń, grafiQa, Krakovia Producciones
 • czas trwania: 60 min.

Organizowany w Hamburgu od 2000 roku World Media Festival jest jednym z najważniejszych wydarzeń medialnych w Europie. W tym roku, w różnych kategoriach, nagrodzone zostały także inne produkcje z Polski. Złote Globy otrzymały dokumenty TVN: „Ciało i krew” Martyny Wojciechowskiej i Katarzyny Białek oraz  „Klonowanie. Sposób na nieśmiertelność” Małgorzaty Łupiny. Srebrny Glob otrzymał dokument „Pyszne Peru”(także Małgorzaty Łupiny) oraz serial "Bell Epoque" i kontynuacja hitu TVN sprzed paru lat - "Listy do M.2". 

 

Komentarze

Maria Cicha

Wielkie gratulacje dla filmu i dla Marcina Gałażyna za muzykę!!!! i A jak i gdzie mogę ten film zobaczyć??

Dodaj komentarz
Do góry
Nagroda